با سخنرانی عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صورت پذیرفت

سومین نشست از مجموعه نشست‌های تخصصی شناخت‌شناسی سلمان فارسی برگزار شد

۲۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۹ کد : ۲۲۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۷۱
سومین نشست از مجموعه نشست‌های تخصصی شناخت‌شناسی سلمان فارسی، با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین بنیادی، عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو هیئت امناء بنیاد حامیان دانشگاه سلمان فارسی کازرون، با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از دانشگاهیان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در سالن کنفرانس این دانشگاه برگزار شد.
سومین نشست از مجموعه نشست‌های تخصصی شناخت‌شناسی سلمان فارسی برگزار شد

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه سلمان فارسی کازرون، حجت‌الاسلام بنیادی، در این نشست ضمن مروری بر وجوه مختلف و ابعاد شخصیتی سلمان فارسی، مقولۀ علم و دانش را از برجسته‌ترین ویژگی‌های این صحابه گرانقدر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) برشمرد و خاطر نشان نمود: سلمان فارسی آنقدر در این بُعد پیش رفته بود که ایشان را دارای برهان و حکمت می‌دانستند و این موضوع علاوه بر محدث بودن وی است.

عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه به تبیین جایگاه علم در نزد سلمان فارسی پرداخت و با ذکر احدایث و روایاتی از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) درخصوص سلمان فارسی، خاطر نشان نمود: در احادیث و روایت‌های متعددی به ارزش بالای علم نزد سلمان فارسی و همچنین به جایگاه ویژه اهالی علم و اندیشه نزد ایشان اشاره شده است. پیامبر مکرم اسلام(ص) در احادیث متعددی پس از بیان «سلمان منأ اهل البیت» بر جنبه‌های گوناگونی از علم‌اندوزی و علاقه به علم نزد سلمان فارسی اشاره کرده‌اند که این مسئله حاکی از اهمیت بالای مقولۀ علم نزد این صحابه گرامی است.

حجت‌الاسلام بنیادی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود ابراز امیدواری نمود با توجۀ ویژه به این بُعد برجستۀ شخصیتی سلمان فارسی بتوان زمینه‌های مناسب‌تری برای تعمیق در این ویژگی و ارایه الگوهای مناسبی از آن به جامعه ایجاد نمود.

گفتنی است پیش از برگزاری این نشست، حجت‌الاسلام بنیادی، عضو هیئت امناء بنیاد حامیان دانشگاه سلمان فارسی کازرون، با همراهی دکتر فاضل‌نیا، رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، با حضور در پردیس این دانشگاه، از ظرفیت‌های ایجاد شده در این پردیس و پروژه‌های در دست اجرا بازدید نمود.

نشست‌های تخصصی شناخت‌شناسی سلمان فارسی، از جمله برنامه‌های ثابت در تقویم فرهنگی دانشگاه سلمان فارسی کازرون است که با بهره‌گیری از نظرات تخصصی دانشگاهیان و حوزویان به وجوه مختلف شناخت این صحابه گرانقدر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) می‌پردازد.


( ۲ )

نظر شما :