در هفته دفاع مقدس و در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی صورت پذیرفت

حرکت کاروان خودرویی کارکنان دانشگاه سلمان فارسی کازرون از مقبره شهدا گمنام تا گلزار شهدا در بهشت‌زهرا

۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۶ کد : ۴۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۹
صبح امروز، ۴ مهرماه و در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی و در هفته دفاع مقدس، کارکنان دانشگاه سلمان فارسی کازرون در قالب کاروان خودرویی، ضمن طی کردن حدفاصل مقبره شهدا گمنام در مجاورت این دانشگاه تا گلزار شهدا در آرامستان بهشت‌زهرا کازرون، به گلباران قبور شهدا پرداختند.
حرکت کاروان خودرویی کارکنان دانشگاه سلمان فارسی کازرون از مقبره شهدا گمنام تا گلزار شهدا در بهشت‌زهرا

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه سلمان فارسی کازرون، شرکت‌کنندگان در این مراسم ابتدا با حضور در قطعه شهدا گمنام در خیابان بهجت‌العلما، به گلباران قبور مطهر شهدا و قرائت فاتحه پرداختند. در ادامه کاروان خودرویی کارکنان دانشگاه سلمان فارسی کازرون از قطعه شهدا گمنام به سمت گلزار شهدا در آرامستان بهشت‌زهرا حرکت کرد و با حضور در قطعه شهدای شهرستان کازرون، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و قرائت فاتحه، به گلباران قبور آنها پرداختند.

در بخشی از این مراسم نیز دکتر غریب فاضل‌نیا، رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون، طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، به ویژه شهدای والامقام شهرستان کازرون، به بیان خاطراتی از دوران جنگ و هم‌سنگری با برخی از شهدا پرداخت و تأکید نمود: حفظ روحیه ایثار و از خودگذشتگی برای اعتلای ایران اسلامی، یکی از بزرگترین آموزه‌هایی است که می‌توان از منش زندگی شهدا آموخت و در تمامی عرصه‌های زندگی به کار بست.

ایشان همچنین با قدردانی از اهتمام کارکنان دانشگاه برای پاسداشت شهدا، ابراز امیدواری نمود با تکیه به این روحیه و اندیشه، بتوانیم در سنگر دانشگاه، از ارزش‌های شهدا و میراث گرانقدر آنها، به خوبی حفاظت نماییم.

در ادامه این مراسم، دشتی، یکی از رزمندگان شهرستان کازرون در دوران دفاع مقدس نیز به ذکر خاطرات مشترک خود با دکتر فاضل‌نیا و سایر ایثارگران کازرونی در جبهه پرداختد.

گفتنی است این برنامه با همکاری مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی، گروه شاهد و ایثارگر و پایگاه مقاومت بسیج شهید احمدی‌روشن دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار گردید.

 

برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم، اینجا را کلیک نمایید. 


( ۱ )

نظر شما :