با صرف اعتباری بالغ بر سه میلیارد و چهارصد میلیون ریال صورت پذیرفت

ارتقا تجهیزات آزمایشگاه‌های برق و علوم مهندسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۹ کد : ۸۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۸۷
در ادامه روند ارتقا کمی و کیفی تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، با صرف اعتباری بالغ بر سه میلیارد و چهارصد میلیون ریال، مجموعه‌های جدیدی از تجهیزات آزمایشگاه‌های برق و علوم‌مهندسی خریداری و به تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه اضافه شد.
ارتقا تجهیزات آزمایشگاه‌های برق و علوم مهندسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون

دکتر بهروز خسروپور، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، طی گزارشی ضمن اعلام این مطلب و با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته توسط مجموعه‌های مختلف دانشگاه برای تأمین این تجهیزات، خاطر نشان نمود: به دنبال سنجش‌های صورت گرفته و اعلام نیازهای مرتبط با تأمین برخی تجهیزات آزمایشگاهی برای آزمایشگاه‌های برق و علوم مهندسی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و با هدف ارایه خدماتی مطلوب‌تر به دانشجویان این دانشگاه، کار تأمین تجهیزات مورد نیاز در دستورکار معاونت آموزشی و پژوهشی قرار گرفت و با حمایت‌های صورت گرفته از سوی دکتر غریب فاضل‌نیا، ریاست دانشگاه، تجهیزات مورد نیاز خریداری و طی روزهای گذشته در اختیار آزمایشگاه‌های دانشگاه سلمان فارسی کازرون قرار گرفتند.

در همین ارتباط ندا پناه، کارشناس آزمایشگاه‌های دانشگاه سلمان فارسی کازرون نیز ضمن اشاره به تجهیزات خریداری شده، خاطر نشان نمود: این تجهیزات شامل مجموعه‌های آزمایشگاهی مختلفی هستند که می‌توانند در رشته‌های مهندسی برق و علوم مهندسی مورد استفاده قرار گیرند. تجهیزات مذکور شامل چهار مجموعه آموزنده ماشین‌های الکتریکی با قابلیت پایش و کنترل نرم‌افزاری، چهار مجموعه آموزنده سیستم‌های دیجیتال 2 و چهار مجموعه آموزنده الکترونیک صنعتی با قابلیت پایش و کنترل نرم‌افزاری است.

وی همچنین افزود: این مجموعه‌های آزمایشگاهی برای تکمیل کردن درس آزمایشگاه ماشین‌های الکتریکی، تجهیز درس آزمایشگاه میکروکنترلر و تجهیز درس آزمایشگاه الکترونیک صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و علاوه بر آن با خرید این تجهیزات، بخشی از آزمایشگاه‌های مهندسی برق جهت آموزش و پژوهش دانشجویان و اساتید تأمین گردیده است.

گفتنی است با راه‌اندازی مرکز نوآوری انرژی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، آزمایشگاه‌های این دانشگاه علاوه بر ارایه خدمات به پژوهشگران، دانشجویان و اساتید، مورد استفاده تیم‌ها، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این مرکز نیز قرار گرفته‌اند.

 

 


نظر شما :